Stres często objawia się, gdy przenosimy wczorajsze problemy do naszych obecnych trosk. Kumulacja negatywnych emocji prawie zawsze kończy się wysokim poziomem stresu. Dlatego warto pozbyć się wszystkich naszych trosk z poprzedniego dnia i skoncentrować się całkowicie na dniu dzisiejszym, tu i teraz. Co może Ci pomóc skierować swoją uwagę na teraz i tym samych zrelaksować się? Dlaczego powinieneś szybko nauczyć się relaksować? Bo stres jest czymś więcej niż tylko nieprzyjemnym uczuciem, jest także niebezpieczny, jak wiadomo, wiele chorób jest obecnie powodowanych przez stres lub przez niego pogarszanych. Możesz coś z tym zrobić, po prostu wypróbuj te techniki relaksacyjne  i używaj ich, gdy poczujesz, że nadchodzi napięcie.

 

Oto trzy proste wskazówki, które pomogą Ci szybko się zrelaksować

 

Wskazówka #1

Postanów teraz, że uwolnisz każdą myśl z wczoraj i myśl tylko o teraźniejszości. Weź trzy bardzo głębokie oddechy i powoli wypuść każdy z nich. Wyobraź sobie w tym samym czasie, że niepokój, każdy problem i każda nierozwiązana sprawa zaczynają się teraz rozpuszczać. Oddychaj głęboko i wyobrażaj sobie jak spokój wypełnia całe twoje wnętrze. Uwolnij swój umysł i ciało od wszelkich zmartwień, rozczarowań, gniewu i żalu. Bądź dla siebie miła i dobra.

 

Wskazówka #2

Poświęć czas na robienie rzeczy, które najbardziej Ci się podobają. Skorzystaj z różnych metod relaksu. Weź gorący prysznic, ciepła woda rozluźnia mięśnie, odtwarzaj relaksującą muzykę i eksperymentuj, aby zobaczyć, która muzyka najbardziej Cię relaksuje, wypij filiżankę ulubionej herbaty, porozmawiaj z bliską Ci osobą. Znajdź z wielu możliwych dostępnych te czynności które wywołują Twoją radość. Jak widzisz są to rzeczy proste.

 

Wskazówka #3

Aktywność fizyczna może pomóc w rozproszeniu substancji chemicznych uwalnianych w organizmie w wyniku reakcji na stres. Uwalnia również dobre substancje chemiczne zwane endorfinami. Praktykuj ćwiczenia, znajdź najlepszą dla siebie formę aktywności fizycznej. Lubisz pobiegać? A może fitness lub taniec? Relaksującą formą jest też spacer, chodzenie jest jedną z najlepszych technik relaksacyjnych, jeśli masz co najmniej dziesięć minut wolnego czasu.

 

Czasami wydaje się, że to rzeczy tak bardzo oczywiste, ale w ciągu natłoku codziennych obowiązków zwyczajnie o nich zapominamy. Zatem praktykuj takie czynności, które redukują napięcie i wywołują w tobie poczucie szczęścia każdego dnia.

 

Jestem ciekawa jakie są Twoje sposoby na skuteczny relaks?

Zostaw komentarz dzieląc się swoimi technikami.